INCHCAPE HELSINKI

Inchcape Helsinki on vuonna 2020 perustettu Jaguar Land Rover maahantuojan Inchcape Motors Finlandin tytäryhtiö, joka toimii Jaguar Land Rover myyjänä sekä valtuutettuna huoltopisteenä Pääkaupunkseudulla. Inchcape Helsinki on lyhyessä ajassa saavuttanu merkittävän jalansijan Jaguar Land Rover autojen myynnissä Pääkaupunkiseudulla ja toimitamme laajenee vuoden 2022 alussa kolminkertaiseksi. Inchcape Helsingistä löydät uusien autojen lisäksi Jaguar ja Land Rover Approved vaihtoautot sekä laajan valikoiman valikoiman vaihtoautoja.

Inchcape Helsingin valtuutettu Jaguar ja Land Rover -huolto korjaa ja huoltaa autosi rautaisella ammattitaidolla. Tehtaan koulutuksen läpikäyneet mekaanikkomme varmistavat, että autosi huollot ja korjaukset tehdään aina laadukkaasti kaikkia tehtaan viimeisimpiä ohjeita noudattaen. Meiltä löydät myös varaosamyynnin, josta voitte hankkia tehtaan alkuperäiset varaosat autoonne.

MYYNTI

Sakari Sihvola

Sakari Sihvola

Key Account Ma­na­ger

Email: sakari.sihvola@inchcape.fi
Johan Södermann

Johan Södermann

Vaihtoautomyyjä

Email: Johan.sodermann@inchcape.fi
Kevin Weckström

Kevin Weckström

Vaihtoautomyyjä

Email: kevin.weckstrom@inchcape.fi
Mika Honkanen

Mika Honkanen

Pro­duct ma­na­ger

Email: mika.honkanen@inchcape.fi
Atte Jalava

Atte Jalava

Au­to­myy­jä

Email: atte.jalava@inchcape.fi
Toni Melkinen

Toni Melkinen

Henri Partti

Henri Partti

Au­to­myy­jä

Email: henri.partti@inchcape.fi
Kim Stenström

Kim Stenström

Pro­duct ma­na­ger

Email: mika.honkanen@inchcape.fi

Huolto

Tommi Lind

Tommi Lind

Huol­to­pääl­lik­kö

Email: tommi.lind@inchcape.fi
Aarni Palokallio

Aarni Palokallio

Huol­to­neu­vo­ja

Email: aarni.palokallio@inchcape.fi
Markus Teittinen

Markus Teittinen

Ja­guar Land Ro­ver me­kaa­nik­ko
Yura Tkachenko

Yura Tkachenko

Ja­guar Land Ro­ver Me­kaa­nik­ko
Jarkko Hiltula

Jarkko Hiltula

Mark­ki­noin­ti

Email: jarkko.hiltula@inchcape.fi
01

INCHCAPE MOTORS FINLAND OY - Myynti

Laivalahdenkatu 8, 00880 Helsinki

PALVELUT

  • Myynti

AUKIOLOAJAT

Maanantai- Perjantai: 10:00 - 18:00
Lauantai: 10:00 - 15:00
Sunnuntai: suljettu
01

INCHCAPE MOTORS FINLAND OY - Huolto

Laivalahdenkatu 8, 00880 Helsinki

PALVELUT

  • Huolto ja varaosat
  • Osat ja lisävarusteet

AUKIOLOAJAT

Maanantai- Perjantai: 7.30 - 17.00
Lauantai: suljettu
Sunnuntai: suljettu